Dřív jsem často slýchával názor, že elektronickou hudbu může dělat každý, že všechno dělají „ty věci“ samy, a podobné nesmysly. Syntezátor je často chápán jako něco, co odvede všechnu práci za muzikanta. V některých případech to tak být může. Vždy je ale potřeba, aby na syntezátor někdo hrál a „vdechl mu život“. Syntezátor je nástroj …
Chcete oživit vaši kytarovku? Začít používat samply? Podívejte se, jak se dají v kapele používat samply a elektronické nástroje.
Chtěli by jste začít používat syntezátor nebo nahrávat MIDI ale s klasickou pianovou klaviaturou to prostě neumíte? Žádný problém. V dnešní době existují MIDI snímače do kytar nebo rovnou celé MIDI kytary. Jejich cena je ale poměrně vysoká, takže ne každý je ochoten do takového zařízení investovat. Je tu ale řešení v podobě převodníku, který …
Občas se najde nějaký odvážlivec, který si do kytary namontuje nějakou netradiční „pomůcku“. Vznikla tak třeba „Kaoss Pad Guitar„, kterou proslavil kytarista z kapely Muse. Zoltan Fecso spojil svoji akustickou kytaru s MIDI snímačem s ovladačem pro Ableton, Novation Launchpadem.
I tak skvělý multiefekt, jako je Line6 M13, má nějaké nedostatky. Stačí se ale trochu zamyslet a svěřit se profesionálům. Výsledkem pak může být třeba tento pedál, který přináší funkčnost klasických kvákadel do moderního multiefektu.
MIDI je ve světě hudby něco jako USB ve světě počítačů. Jedná se o univerzální komunikační protokol, který najdeme na spoustě hudebních nástrojů, efektů, syntezátorů , procesorů, zesilovačů… Kromě „not“ dokáže MIDI přenášet spousty dalších parametrů, nebo signály pro změnu nastavení apod. Vzhledem k rozsáhlým možnostem využití tak najdeme na trhu nespočetné množství zařízení sloužící …
Znáte to pořekadlo, že nemá smysl znovuobjevovat kolo? V Gittler Instruments zřejmě ne, a tak se pustili do znovuvynalezení kytary. Netradiční design, použité materiály a bohatá výbava dává jasně najevo, že i v oblasti elektrických kytar je ještě stále co vymýšlet.
Technický pokrok nejde zastavit a jasným důkazem jsou zařízení spolupracující s produkty Apple. Různých aplikací, přes které můžete hrát na kytaru, je spousta. V IK Multimedia se ale zamysleli trochu víc a výsledkem je bezdrátový MIDI pedál – iRig BlueBoard.
Windows i Mac OSX mají alternativu. Je to operační systém Linux, jehož kód je otevřený, takže si jej může každý (toho schopný) programátor upravit k obrazu svému. Jak je to ale s hudebním software na Linuxu? Opravdu je možné zprovoznit domácí studio a dosáhnout vysoké kvality a efektivity? Podíváme se tomu trochu na zoubek… Máme …